Schorzenia

Ból odcinka lędźwiowego

Opis

Ból dolnej części pleców związany jest z uczuciem sztywności i ograniczeniem ruchomości tego obszaru, które mogą znacznie utrudniać stanie, chodzenie oraz udział w aktywnościach sportowych.

Przyczyna

Może być on spowodowany nieprawidłowym ustawieniem miednicy na skutek jednostronnej lub obustronnej koślawości pięt a także strukturalnego lub funkcjonalnego skrócenia kończyn dolnych.

Leczenie

Fizjoterapia odcinka lędźwiowego kręgosłupa polega na odtworzeniu jego właściwej ruchomości za pomocą terapii manualnej stawów i tkanek miękkich a następnie wprowadzeniu indywidualnie dobranych ćwiczeń.

Za pomocą wkładek ortopedycznych ICB Medical poprawiamy ustawienie stawów kończyn dolnych oraz wyrównujemy różnicę w długości kości. Wpływa to na właściwe ustawienie miednicy i odcinka lędźwiowego.

Zarezerwuj wizytę

  Przygotowanie do wizyty

  Weź dokumentację medyczną

  Dokumentacja medyczna

  Prosimy o zabranie ze sobą dokumentów dotyczących stanu zdrowia takich jak karta choroby, wypis ze szpitala, wyniki badań obrazowych i laboratoryjnych.

  Weź wygodny ubiór

  Wygodny ubiór

  Zalecamy zabranie ze sobą stroju do przebrania się, który umożliwi przeprowadzenie badania manualnego narządu ruchu a także obuwia na zmianę.

  Na wizytę weź kilka par butów

  Kilka par butów

  Na wizytę związaną z wykonaniem wkładek ortopedycznych należy przynieść kilka par aktualnie noszonych butów, posiadających zapiętek.