Schorzenia

Ból pięty

Opis

Ostry ból pięty i sztywność tkanek podeszwy stopy nasilające się po wstaniu z łóżka lub dłuższym siedzeniu.

Przyczyna

Obniżone lub zbyt wysokie sklepienie stopy może powodować rozciąganie powięzi podeszwy i jej naderwanie przy przyczepie do kości piętowej. Powoduje to stan zapalny, którego efektem jest ostroga piętowa.

Leczenie

Postępowanie fizjoterapeutyczne uzależnione jest od objawów pacjenta. Podczas ostrych dolegliwości stosujemy techniki odciążające i przeciwbólowe. W stanie przewlekłym włączane są techniki mobilizujące tkanki miękkie i stawy oraz trening powodujący przebudowę i regenerację podrażnionych struktur.

Wkładki ICB Medical ograniczają nieprawidłowy ruch pięty, zapewniają równomierny rozkład nacisku w obszarze podeszwy stopy i poprawiają komfort chodzenia.

Zarezerwuj wizytę

  Przygotowanie do wizyty

  Weź dokumentację medyczną

  Dokumentacja medyczna

  Prosimy o zabranie ze sobą dokumentów dotyczących stanu zdrowia takich jak karta choroby, wypis ze szpitala, wyniki badań obrazowych i laboratoryjnych.

  Weź wygodny ubiór

  Wygodny ubiór

  Zalecamy zabranie ze sobą stroju do przebrania się, który umożliwi przeprowadzenie badania manualnego narządu ruchu a także obuwia na zmianę.

  Na wizytę weź kilka par butów

  Kilka par butów

  Na wizytę związaną z wykonaniem wkładek ortopedycznych należy przynieść kilka par aktualnie noszonych butów, posiadających zapiętek.