Schorzenia

Koślawość pięt

Opis

Nadmierną koślawością u osoby dorosłej określamy ustawienie kości piętowej przekraczające 4-6 stopni rotacji zewnętrznej. Często jest połączona z supinacją przodostopia. Nieleczona koślawość może prowadzić do dolegliwości w obszarze stopy, kolana, biodra i dolnej części pleców.

Przyczyna

Związana jest z niewydolnością mięśni odpowiedzialnych za neutralne ustawienie kości piętowej. Może być wtórna do urazu lub nieprawidłowego ustawienia innych części ciała. U małych dzieci jest często fizjologiczna i związana z rozwojem kości udowych.

Leczenie

Fizjoterapia w przypadku nadmiernej koślawości pięty ma na celu odtworzenie jej prawidłowego ustawienia za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń. Powinna również uwzględniać inne części ciała, które bezpośrednio wpływają na rozwój koślawości.

Wkładki ortopedyczne ICB Medical ograniczają nadmierny ruch koślawości tyłostopia i jednocześnie umożliwiają zachowanie naturalnej możliwości ruchu. Dzięki temu stymulują mięśnie stopy i podudzia do właściwej pracy.

Zarezerwuj wizytę

  Przygotowanie do wizyty

  Weź dokumentację medyczną

  Dokumentacja medyczna

  Prosimy o zabranie ze sobą dokumentów dotyczących stanu zdrowia takich jak karta choroby, wypis ze szpitala, wyniki badań obrazowych i laboratoryjnych.

  Weź wygodny ubiór

  Wygodny ubiór

  Zalecamy zabranie ze sobą stroju do przebrania się, który umożliwi przeprowadzenie badania manualnego narządu ruchu a także obuwia na zmianę.

  Na wizytę weź kilka par butów

  Kilka par butów

  Na wizytę związaną z wykonaniem wkładek ortopedycznych należy przynieść kilka par aktualnie noszonych butów, posiadających zapiętek.