Schorzenia

Odciski

Opis

Są efektem nadmiernego rogowacenia naskórka w obszarach narażonych na przewlekły ucisk. Odciski na stopach są bolesne, mają różne kształty i najczęściej powstają na palcach oraz śródstopiu.

Przyczyna

Pojawienie się odcisków może być związane z koślawością kości piętowej.
Jej obecność wpływa na nieprawidłowe ustawienie przodostopia co skutkuje nierównomiernym rozkładem nacisku w poszczególnych części stopy.

Leczenie

Ćwiczenia fizjoterapeutyczne i terapia manualna poprawiają ustawienie i ruchomość stopy wpływając bezpośrednio na przyczynę powstania odcisków. 

Wkładki ortopedyczne ICB Medical odtwarzają równomierny rozkład ciśnienia w obszarze podeszwy stopy. Zastosowanie pelot metatarsalnych wpływa na prawidłowe ustawienie palców a punkty szczególnie bolesne można odciążyć obniżając materiał wkładki. Należy również prawidłowo dobrać obuwie.

Zarezerwuj wizytę

  Przygotowanie do wizyty

  Weź dokumentację medyczną

  Dokumentacja medyczna

  Prosimy o zabranie ze sobą dokumentów dotyczących stanu zdrowia takich jak karta choroby, wypis ze szpitala, wyniki badań obrazowych i laboratoryjnych.

  Weź wygodny ubiór

  Wygodny ubiór

  Zalecamy zabranie ze sobą stroju do przebrania się, który umożliwi przeprowadzenie badania manualnego narządu ruchu a także obuwia na zmianę.

  Na wizytę weź kilka par butów

  Kilka par butów

  Na wizytę związaną z wykonaniem wkładek ortopedycznych należy przynieść kilka par aktualnie noszonych butów, posiadających zapiętek.